لوکس ترین خودرو برها در جهان

آشنایی با انواع خودرو بر در جهان

آشنایی با انواع خودرو بر در جهان

حتماً تاکنون کفی های حمل خودرو را در شهرها و جاده‌های کشورمان دیده‌اید. اما شاید جالب باشد بدانید که این خودروبر ها هم هم انواع مختلفی دارند و در کشورهای مختلف دنیا در اشکال و مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند؛
بنابراین در ادامه این مطلب به معرفی انواع مختلف کفی های حمل خودرو در تعدادی از کشورهای دنیا و البته ایران می‌پردازیم.

کفی های حمل خودرو در اروپا

خودروبر در اروپا

 

در اروپا جهت حمل خودروبرها از کشنده‌های بی‌دماغ استفاده می‌شود. البته این کشنده‌ها به دلیل وزن نه‌چندان زیاد خودروها، عمدتاً از نوع کشنده‌های متوسط، نسبتاً کم قدرت و با ترکیب ۶×۲ هستند؛ این تریلرها دارای ساختاری پیچیده و تعداد زیادی سطوح متحرک هستند که خودروها را جهت به حداکثر شدن ظرفیت حمل لابه‌لای یکدیگر قرار می‌دهند. حتی خودروها تا روی سقف کشنده هم قرار می‌گیرند و به همین دلیل خودروبرها از نوع سقف کوتاه هستند. تریلرهای خودروبر اروپایی بسته به نوع خودروها و نوع کشنده ظرفیت حمل ۱۰ تا ۱۲ خودرو را دارند و اکثر آن‌ها سه محور و با چرخ‌های تکی هستند.

 

 

کفی های حمل خودرو در ایالات‌متحده

 

در ایالات‌متحده هم جهت حمل تریلرهای خودروبر طبق معمول از کشنده‌های دماغ‌دار استفاده می‌شود که البته در اینجا هم از انواع سقف کوتاه هستند. تریلرهای خودروبر آمریکایی تاحدودی مشابه اروپایی‌ها بوده و ساختار پیچیده‌ای دارند. البته در اینجا به دلیل دماغ‌دار بودن کشنده‌ها، خودروها تا حد امکان به سمت جلوی کامیون قرار داده می‌شوند تا ظرفیت حمل بیشتر شود. خودرو برها در ایالات‌متحده بازهم بسته به نوع خودروها و تریلرها ظرفیت بین ۹ تا ۱۲ خودرو دارند و کشنده‌های آن‌ها هم از نوع ۶×۴ هستند. این کشنده‌ها مخصوص حمل خودرو هستند و از ابتدا به این منظور طراحی می‌شوند. کشنده ها هم عمدتاً دو محور با چرخ‌های دوبل هستند.

 

 

 

کفی های حمل خودرو در ایران

تریلر در ایران

 

در ایران مشابه زمینه های دیگر ما همچنان به سنت‌ها پایبند مانده و هنوز از تریلرهای ساده و معمولی قدیمی جهت حمل خودرو استفاده می‌کنیم! سال‌های سال بود که در ایران از کشنده های ساده‌ با ظرفیت 6 خودرو استفاده می‌شد اما چند سالی است که تریلرهایی با ظرفیت بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد که عمدتاً ظرفیت حمل 8 خودرو را دارند. در ایران کشنده‌هایی که جهت حمل تریلرهای خودروبر استفاده می‌شود هیچ فرقی با کشنده‌های دیگر نداشته و از هر کشنده‌ای برای این کار استفاده می‌شود. تریلرها هم بیشتر دو محور و با چرخ‌های دوبل یا تکی هستند.از این خودرو بر ها برای حمل خودرو تهران به شیراز، شیراز به تهران ، بوشهر ، بندر عباس و … استفاده میشود .

 

 

کفی های حمل خودرو در استرالیا

خودرو بر در استرالیا

 

در استرالیا به دلیل جاده‌های طولانی و بدون پیچ، از کفی های بسیار طویلی بنام قطار جاده‌ای برای حمل خودرو استفاده می‌شود. قطارهای جاده‌ای در اکثرا دارای سه تریلر مجزا هستند که به یکدیگر متصل می‌شوند. تعداد کل محورهای این تریلرها 10 عدد بوده و همه چرخ‌های آنها به‌صورت دوبل هستند. این تریلرها طول بسیار زیادی دارند و دور زدن با آن‌ها دشوار است. کشنده‌ها هم جهت قرارگیری خودرو روی سقف از نوع سقف کوتاه و با ترکیب 6×4 هستند. این قطارها ظرفیت حمل 19 تا 20 خودرو را دارند.

 

 

کفی های حمل خودرو در چین

حمل خودرو در کشورهای دیگر

چین بزرگ‌ترین کشور خودروساز دنیا است و به دلیل حجم بالای تولید خودرو، کفی ها ی خودروبر ویژه‌ای هم در این کشور استفاده می‌شوند. این کفی ها طول خیلی زیادی دارند و در طبقه بالایی آنها خودروهای به‌صورت دوتایی در کنار هم قرار می‌گیرند که ظرفیت حمل را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. تریلرهای خودروبر چینی ظرفیت حملی بین 18 تا 21 خودرو را دارند که حتی از قطارهای جاده‌ای استرالیا هم بیشتر است. این کفی ها به‌صورت سه محور و مجهز به چرخ‌های دوبل هستند. البته خودروها روی این کفی ها به‌صورت ساده و بدون استفاده از جک‌ها و سطوح متحرک چیده می‌شوند. جهت حمل این تریلرها هم در اکثر موارد از کشنده‌های چینی سه محور با ترکیب 6×2 استفاده می‌شود که محور میانی تا حد زیادی نزدیک به محور جلو قرار داشته و جهت کمک به پیچیدن راحت‌تر، قابلیت فرمان گیری دارد.

 

 

کفی های حمل خودرو در انگلستان

 

در انگلستان برخلاف دیگر کشورهای اروپایی بیشتراز کفی های سه‌طبقه ساده و کشنده‌های معمولی سقف بلند جهت حمل خودروها استفاده می‌شود. این کفی ها ظرفیت حمل حدود 8 خودرو را دارند و دارای سه محور با چرخ‌های تکی هستند. کشنده‌ها هم همان‌طور که اشاره شد از نوع معمولی و با بلندترین سقف هستند زیرا کفی ها به‌گونه‌ای هستند که خودروها روی سقف کشنده قرار نمی‌گیرند.

 

 

کفی های حمل خودرو در ژاپن

تریلرها در دنیا

 

در ژاپن جهت حمل خودرو از کفی های نسبتاً پیچیده‌ای استفاده می‌شود که ظرفیت کمی هم دارند. این تریلرها از نوع تک‌محور با چرخ‌های تکی هستند که ظرفیت حمل 6 تا 7 خودرو را دارند. کشنده‌ها نیز معمولا از نمونه‌های ضعیف ساخت خود ژاپن هستند که عمدتاً از نوع سقف کوتاه بوده و ترکیب 4×2 دارند. این کامیون‌ها شاسی کشیده‌ای داشته و در برخی موارد فقط برای حمل خودرو طراحی می‌شوند.

 

 

 

 

کفی های حمل خودرو در روسیه

انواع خودرو بر

 

خودروبر روسی با ظرفیت حمل ۵-۶ خودرو
در روسیه جهت حمل خودرو از تریلرهای بسیار ساده‌ای با ظرفیت حمل کم معادل ۶ تا ۷ خودرو استفاده می‌شود. این تریلرها کاملاً ساده و بدون هیچ‌گونه پیچیدگی هستند و دارای دو محور با چرخ‌های تکی می‌باشند. جهت حمل این تریلرها هم بیشتر از کشنده‌های معمولی سبک ۴×۲ استفاده می‌شود.

 

 

 

در آخر شما میتوانید اگر قصد حمل خودرو در شیراز را دارید، با ما در تماس باشید.
تخصص تیم خودروبران شیراز ارائه خدمات حمل و جابجایی خودرو توسط خودروبر و کفی ایمن و مجهز می باشد.
24 ساعت شبانه روز آماده ایم تا تمام خودرو های ایرانی – خارجی – لاکچری – فرسوده – اسقاطی – سواری و … را با کمترین هزینه برای شما جابه‌جا و حمل کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09172030209 ( خودروبران شیراز) در تماس باشید

در تماس باشید

درباره ما

ما خدمات حمل خودرو سریع، حرفه ای و ارزان را در ایران ارائه می دهیم. ما به طور کامل بیمه شده ایم و از سال 1386 مشغول به کار هستیم. ما در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته آماده پاسخگویی به تمام نیازهای اضطراری وسیله نقلیه شما هستیم.

خودروبران شیراز

Logo